دانستنی و حقایق جالب دربه همراهره سیگار

کلش شما

دانستنی و حقایق جالب دربه همراهره سیگار

حقایقی جالب در مورد سیگار و افراد سیگاری که شما را متعجب خواهند ساخت

cigarette-smoking

چه سیگاری به همراهشید چه نه دانستن برخی از این حقایق واقعاً جالب و سرگرم کننده هست.

به نقل کلش شما و به گرازش از روزیاتو؛ سال ها پیش، زمانی که نخستین به همراهر «سیگار» در به همراهزارهای مختلف دنیا ارائه انجام گرفت، زیادی از آقام به همراه اقبه همراهل چشمگیر خود به این پدیده، سود سرشاری را عاید شرکت های دخانیات انجامند. آقام که پیش تر تنبه همراهکو را به همراه شیوه هایی پردردسرتر و کم لذت تر مصرف می انجامند، به یک به همراهره به همراه پدیده ای آشنا انجام گرفتند که هم قیمت ارزان داشت، هم به سادگی تهیه می انجام گرفت و هم به آسودهی مورد هستعمال قرار می گرفت.

رواج سیگار به عنوان یک پدیده اجتماعی به قدری سریع بود که فارغ از جنبه های منفی اش، همه به آن گرایش داشتند. برخی آن را مایه خوش تیپی دانستند، برخی دیگر به آن معتاد انجام گرفتند، برخی دیگر از آن درآمدزایی انجامند و عده ای نیز کورکورانه به مصرف آن تمایل پیدا انجامند. کار به جایی رسیده بود که قهرمانان و شخصیت های مثبت فیلم ها غالبه همراهً تکه ای سیگار بر لب داشتند و به همراه آن دلربه همراهیی می انجامند.

اما به همراه گذشت زمان و انجام تحقیقات علمی و پزشکی فراوان، رفته رفته آثار زیان به همراهر سیگار کشف گردید و اطلاع رسانی به آقام برای پرهیز از این پدیده اعتیادآور آغاز انجام گرفت. امروزه شاید دیگر سیگار آن وجهه افسانه ای خود را در بین آقام از دست داده به همراهانجام گرفت، اما این بدان معنا نیست که مصرف آن کاهش یافته هست.

در این بخش، قصد داریم شما را به همراه حقایقی جالب و شگفت انگیز پیرامون سیگار آشنا سازیم که شاید در تغییر دیدگاهتان نسبت به آن مؤثر به همراهانجام گرفت. به همراه ما همراه به همراهشید:

۱. هر نخ سیگار مساوی هست به همراه ۱۱ دقیقه از عمر

طبق تحقیقات، هستعمال هر نخ سیگار، عمر فرد سیگاری را ۱۱ دقیقه کاهش می دهد. دانشمندان همچنین معتقدند، سن افراد سیگاری در مقایسه به همراه افراد عادی، به طور میانگین ۱۴ سال کاهش هست.

۲. مجاخانومد سیگار بکشند اما نمی توانند آن را بخرند!

در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی، مصرف سیگار (برای افراد زیر سن مجاز) هیچ گونه منع قانونی ندارد ولی خرید آن ممنوع هست.

۳. غیرسیگاری ها نیز به اندازه سیگاری ها در معرض خطر هستند

اگر خودتان سیگاری نیستید، زیاد به این دلخوش نبه همراهشید که از مضرات آن تکمیلاً مصون هستید. طبق تحقیقات انجام گرفته در کشور آمریکا، آمار مرگ و میر افرادی که به صورت غیر مستقیم در معرض دود سیگار بوده اند، ۵۰ هزار نفر در سال گزارش انجام گرفته هست.

۴. ارتبه همراهط هیتلر به همراه سیگار

نه نه، اشتبه همراهه نکنید! هیتلر به هیچ وجه سیگاری یا حامی سیگار نبوده هست. برخلاف وجهه خراب هیتلر در زمینه انسان دوستی، به همراهید بدانید که او نخستین فرد در تاریخ بوده که یک جنبش فراگیر ضدسیگار به راه انداخته هست (حوالی دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ میلادی). جالب هست بدانید، دانشمندان نازی، نخستین افرادی بودند که دریافتند سیگار عامل سرطان ریه هست.

۵. تسخیر انجام گرفته توسط شیطان

نخستین اروپایی که هستعمال سیگار را فرا گرفت، فردی به نام «رودریگو دی خِرِز» بود. او پس از به همراهزگشت به موطن خود، قصد داشت نحوه هستعمال سیگار را به سایرین نیز تعلیم دهد اما در حین این اقدام خود دستگیر انجام گرفت. به همراهزداشت کنندگان دی خرز معتقد بودند روح او توسط شیطان تسخیر انجام گرفته هست.

۶. آخرین موجی که سیگار به راه انداخت

در سال ۱۹۷۰، «نیکسون» رییس جمهور آمریکا، تبلیغات سیگار در تلویزیون این کشور را ممنوع اعلام انجام. به همراه این که تاریخ تصویب این طرح یکم آوریل بود، اما اجرای تکمیل آن تا ژانویه سال ۱۹۷۱ میسر نانجام گرفت.

در حالی که قرار بود اجرای قانون منع تبلیغ سیگار از اولین روز سال جدید (۱ ژانویه ۱۹۷۱) کلید بخورد اما به خاطر یک اتفاق خاص رسانه ای این امر به همراه تأخیر مواجه انجام گرفت. به خاطر پخش خانومده یک مسابقه فوتبه همراهل آمریکایی فوق العاده مهیج در نخستین روز سال، اجرای قانون منع تبلیغ سیگار یک شبه همراهنه روز به تعویق افتاد تا شرکت های دخانیات از این فرصت هستثنایی آخرین بهره برداری خود را بکنند.

جالب هست که آخرین آگهی سیگار، دقیقاً در آخرین دقیقه روز اول ژانویه (موعد اولتیماتوم) پخش انجام گرفت تا یک اتفاق خاطره آفرین رقم بخورد. بد نیست بدانید، آگهی مذکور متعلق به شرکت دخانیات «ویرجینا اسلیمز» بود.

۷. طعم سیگار

شاید نفرت انگیز به همراهانجام گرفت، ولی به همراهید بدانید که عامل طمع دهنده به سیگار، ماده شیمیایی اوره هست. محض اطلاع شما به همراهید گفت که این ماده، بخش اعظمی از ادرار انسان را تشکیل می دهد.

۸. قند نهفته در سیگار

در حالی که ۲۰ درصد از محتویات سیگار را قند تشکیل می دهد، زیادی از افراد سیگاری مبتلا به دیابت (مرض قند)، از این حقیقت بی اطلاعند. سیگار نه تنها به همراهعث سرطان ریه می گردد، بلکه می تواند احتمال ابتلا به دیابت را افزایش دهد. تازه، این موارد، تنها بخشی از مضرات تاکنون کشف انجام گرفته سیگار هستند.

۹. سلامت عمومی افراد سیگاری

دستگاه ایمنی یک فرد سیگاری، در مقایسه به همراه یک فرد عادی، فعالیتی به مراتب افزایش دارد که این امر موجب کاهش سطح مواد «آنتی اکسیدان» در این افراد می گردد (آنتی اکسیدان ها مواد مغذی موجود در برخی غذاها هستند که می توانند از آسیب و تخریب بدن جلوگیری کنند). علی رغم این حقیقت، به همراهید خاطر نشان انجام که دستگاه ایمنی افراد سیگاری، در مواجهه به همراه حمله ویروس ها به بدن، واکنش پذیری سریعتری نشان می دهد.

۱۰. هستعمال سیگار راهی برای اثبه همراهت ورود به سن بزرگسالی

متأسفانه، زیادی از کودکان و نوجوانان بر این به همراهورند که به همراه سیگار کشیدن می توانند به سایرین اثبه همراهت کنند بزرگ انجام گرفته اند. علی رغم وجود قانون محدودیت برای خرید سیگار توسط افراد زیر سن مجاز، زیادی از خردسالان به همراه تهیه سیگار به صورت غیرقانونی و گاهاً پنهانی، به هستعمال آن مبه همراهدرت می ورخانومد.

۱۱. دروازه ای برای اعتیاد به مواد مخدر

هستعمال سیگار (یا بهتر هست بگوییم تنبه همراهکو)، دروازه ای برای ورود به عرصه هستعمال مواد مخدر هست. زیادی از افراد سیگاری، پس از آلوده انجام گرفتن به سیگار، دیگر به همراه هستعمالِ صِرفِ این ماده دُخانی حس اقناع و ارضا پیدا نانجام میدهند و به سوی مصرف مواد مخدر خطرناک تر گرایش می یابند.

۱۲. حس خوشایندِ پس از مصرف

آثار پسامصرف سیگار، در افراد مختلف، متفاوت هست. برخی از افراد، پس از مصرف سیگار، به حس آرامش می رسند و برخی دیگر مدعی می شوند تمرکز و هوشیاری افزایش به دست آورده اند. «نیکوتین» موجود در سیگار عامل رضایت بخشی هست که به همراهعث می شود مغز انسان احساس کند به آنچه می خواهد رسیده هست. به همین خاطر هست که زیادی از افراد سیگاری، به تداوم عادت خود اصرار دارند.

۱۳. رکورد سیگارکشی

«آردی ریزال»، پسر ۲ ساله اندونزیایی، در سال ۲۰۱۰، رکوردی شگفت انگیز را به نام خود ثبت انجام: مصرف ۴۰ سیگار در یک روز.

۱۴. به همراهران سیگار

در سال ۱۹۱۷، در جریان جنگ جهانی اول و در ماجرای تسخیر اورشلیم توسط عثمانی ها، نیروهای بریتانیایی برای غلبه بر رقیب از یک هستراتژی بدیع بهره بردند. آنها بر فراز اردوگاه های سربه همراهزان عثمانی، به وسیله هواپیما بسته های سیگار پخش انجامند؛ اما نه سیگار عادی، بلکه سیگار آغشته به مقادیر زیادی از تریاک. بریتانیایی معتقد بودند، سربه همراهزان عثمانی پس از هستعمال این سیگارها به قدری نشئه خواهند بود که یارای مبه همراهرزه نخواهند داشت. از قضا، اندیشه و ایده آنها مؤثر واقع انجام گرفت.

۱۵. آمار مصرف سیگار

در هر دقیقه، زیاد از ۱۰ میلیون نخ سیگار در سراسر دنیا به فروش می رسد. در هر ۸ ثانیه، یک نفر به علت عوارض ناشی از مصرف سیگار، در گوشه ای از دنیا می میرد. همه این آمار به کنار، به همراهید اذعان انجام که سیگار عامل ابتلا به ۲۵ درصد از سرطان های منجر به فوت هست. در بین عوارض و اختلالات قلبی نیز، سیگار نقشی ۴۰ درصدی دارد.

۱۶. توطئه سیگارمحور

تاکنون ۱۱ تحقیق علمی منتشر انجام گرفته که نتایج آنها نشان می دهد مصرف سیگار به همراهعث کاهش بروز «آلزایمر» (بیماری فراموشی) در افراد می گردد. به صورت حتم سیگاری ها زیاد از این قضیه خوشحال نبه همراهشند. ۱۰ سال پس از انتشار این تحقیقات، کشف انجام گرفت محققانی که اقدام به انتشار این ۱۱ مقاله علمی نموده اند، خود به طرزی غیرقابل انکار به همراه شرکت های تولید دخانیات در ارتبه همراهط مستقیم بوده اند!

۱۷. پیشنهاد بی شرمانه و نامعقول

در سال ۲۰۰۱، یک کمپانی تولید سیگار موسوم به «فیلیپ موریس»، به دولت جمهوری چک پیشنهاد داد به حمایت از مصرف سیگار روی آورد. به همراه چه دنبال؟ افزایش مرگ و میر آقام. چرا؟ چون کاهش جمعیت به همراهعث می شود دولت بتواند سرمایه گذاری افزایشی در حوزه های سلامت عمومی، حقوق به همراهخانومشستگی و تأمین مسکن افراد مسن داشته به همراهانجام گرفت. مطرح انجام گرفتن این پیشنهاد، به همراه واکنش زیاد منفی اذهان عمومی جمهوری چک مواجه انجام گرفت تا جایی که کارمندان دولت از صحبت انجامن پیرامون این قضیه منع انجام گرفتند.

منبع

مطالب مشابه